Yıllar önce yaptırdığınız site hala daha dünya sıralamasına girmemişmi.?

Bir web sitesinin dünya sıralamasına girmesi ortalama 2-3 gün sürer. Olurmu canım ben dünyanın parasını verdim, en iyi web tasarımcılara sitemi yaptırdım. Bunlar çözüm değil, çok kurumsal bir web sitesi yaptırsanız dahi siteniz  Alexa’da yükselmedi veya sıralamaya girmiyormu. Hemen Alexa sitesine girelim www.alexa.com ve Alexa değerimizi kontrol edelim. Burdaki değerler çok önemlidir, Google eskiden buyana  burdaki değerleri dikkate alıyor

Bizim önerimiz

1-2 ay arası 40.000.000 – 15.000.000

1- 6 ay arası 15.000.000 – 5.000.000

6 ay ve üstü 2.000.000 ve altı olmalıdır.

google aramaBu değerler verdiğimiz en üst değerlerdir. Yaptığımız web siteleri en geç 1 hafta içinde 2.000.000 değerine ulaşıyor. Durumuz bu verdiğimiz değerlerden daha vahim durumda ise web sitenize acil olarak arama motoru optimizasyonu yapılması gerekecektir.

Alexa değerleri sadece gösterim sayısından ibaret değildir. Burada backlink’lerinizi de göreceksiniz. Google backlinklere çok önem verir eğer kaliteli ve uygun kelimede verilmiş backlink’iniz varsa bu Google’nin gözünde salam referanslara sahip olduğunuzu belirtir.

Peki Alexanızın yükselmesi için ne yapılmadır. Öncelikle sitenizin meta tag’ları, meta açıklamaları varmı yokmu onları gözden geçirip, tüm sayfalarınızı seo kurallarına uygun hale getirmeniz gerekecek. Bununla birlikte tüm arama motorlarına sitemap gönderilip index’lenmesi sağlanıp. Sırlamada yer almanız için çalışma sağlanacak, sitenizin içeriği işinizle ilişkilendirilip, firmanızın alanı ile ilgili olarak tanıtılması gerekicektir.

Bütün bu işlemleri yaparken yanınızda bir uzman eli olsun isterisiniz. Sizlere yardımcı olmaktan sevinç duyarız. Alexa ile ilgili olarak sizlere daha detaylı bilgiler vermek üzere, esen kalınız.

Diğer Yazılar: