Kurumsal web tasarım nedir, ne işe yarar diye bir soruyla karşılaşırsanız. Cevaplaması basit uygulaması hayli zor bu soru için, muhtemel sonuçlar şöyledir.Kurumsal web tasarım bahsi geçtiği gibi “web tasarım” ve “kurumsallık” adı altında toplanır. Önce sizlere kurumsallıktan bahsetmemiz gerekirse, kurumsallık bir firmanın elit gözüken yüzüdür.

Bir firmanın kurumsal olması için atılması gereken bazı adımlar:
UTİ BilişimFirmada iletişim kurulacak satış ve destek personelinin olması, firmanın ilgili devlet kurumlarından onaylı olması (Ticaret Odası, Vergi Dairesi vb.), firmanın belli bir lokasyon da ikamet etmesi, firmanın kalitesi, temizliği, iç dizaynı, personelin kılık kıyafet ve çalışma düzeni, iş yerinin çalışma koşullarına uygun pozisyonu, firmanın tanınırlığı vb özellikleri tamamlıyor olması gerekir.

Kurumsallık hakkında daha fazla detay verebiliriz, ama bu başlıklar halinde anlaşılır olduğunu düşünmekteyiz. Kurumsal Web Tasarım bahsinde geçtiği gibi internet üzerindeki sitenizin kurumsal olmasıdır.

Bunun için yapılması gerekenler:UTİ Bilişim
Kurumsal mail adresleri kullanılması, ara yüzün içerik ile alakalı olması, iletişim kısımlarında firmanın resmi kayıtları olması, uygun domain kullanılması gibi eklenebilir diğer özelliklere uygun olması gerekir. Konumuzu toparlayacak olursak kurumsal web tasarım firmanızın sanal alemdeki görünümüdür. Unutmayalım ki web siteniz ne kadar kurumsal olursa, müşterileriniz sizi o kadar ciddiye alacaktır. Bu konudaki sorularınızı bize iletişim kısmındaki bilgilerimiz ile danışabilir, fikir alabilirsiniz.

Saygıyla Sunarız

Diğer Yazılar: