UTİ Bilişim | Uluslararası Tasarım ve Bilişim Hizmetleri

Web Tasarım Nedir?

Çağımızın ihtiyacı olan kurumsal web tasarım, local ortamda veya sanal ortamda hazırlanan dosyaların (yazı,resim vb) kodlanarak bir araya getirilmesi ile oluşan portallardır. Web Tasarım bir çok altyapı ile hazırlanabilinir, bunların en yaygın olanları php ve asp sitelerdir.

UTİ Bilişim - Utibilisim.com

Bu siteler ara yüzünde resimler ve yazılardan ibaret olduğu düşünülse de, arka planda yüzlerce kodla çalışmasını sağlamaktadır. Bu kodlar bir araya getirilerek, ana sayfa ve ara sayfalar oluşturulur ve web sitesinin ara yüzü ortaya çıkartılır.

Sonuç olarak günler alan bu çalışmalar sonucu web sitesi oluşturulur. İlerleyen zaman dilimlerinde, web tasarım hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmanızı sağlayacağız.

 

Ne İşe Yarar?

UTİ Bilişim  - Utibilisim.comWeb Tasarım bir firmanın veya şahsın sanal platforumda ki yüzüdür. Web siteniz ne kadar ulaşılması kolay içeriğe sahipse ziyaretçileriniz sizi o kadar hızlı ve kolay tanır. Buradan şunu anlamak gerekiyor ki sayfalarca yapılmış bir web sitesi bazen de size ulaşmak isteyen kişiler için sıkıcı gelebilir.

Bu nedenle sade ve şık olması ilk kuraldır. Firmanız var ve ürünlerinizi satmak istiyorsunuz, internet ortamında satış yapabilmek için en güvenli yol kendi internet sitenizden satış yapmaktır.

Sadece satış yapmak değil, ayrıca ürünleriniz tanıtımını da yapmış oluyorsunuz. Şöyle düşünmek gerekirse İstanbul/Kadıköy’de faaliyet gösteren bir firmanız var,  sizi sadece o kısımdaki müşteriler bulabilir. Yaptıracağınız web sitesi sayesinde tüm ilçelere hatta illere hitap edip farklı bölgelerde ki müşterilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnternet sitesi ihtiyaçlarını ve nedenlerini farklı bir makalede daha geniş olarak sizlere bildireceğiz.

 

Diğer Yazılar: