Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre 1 milyon civarındaki şirket web sitesini yaptırmak zorunda. Firmaların kendi adlarına internette isim tescili ve web alanı (hosting) hizmeti almaları gerekmektedir. Yeni yasanın yürürlüğe konulmasına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan 1535 maddelik tasarı mecliste kabul edildi.

Web Tasarım Yasası

Bir takım eksikliklerinde giderilmesiyle birlikte kanunlaşarak yürürlüğe girecek olan yasa pek çok şeyi değiştirecek.
1535 maddelik tasarının yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak.Firmaların, yeni yasal düzenlemeler neticesinde getirilen hukuki yaptırımlara tabi olmamak amacıyla isim tescili ve web alanı (hosting) başvurusunda bulunmaları zorunlu oldu.

Yasayı dert etmeyin Uti Bilişim sizler için sunduğu akıllı paketleri ile, ucuz kolay yönetilebilir site sahibi olma imkanını sunuyor. Artık sizinde internet üzerinden ürün satış siteniz olacak, Google dostu web çözümleri ile arama motorlarında üst sıralarda yer alacaksınız.Google dostu web tasarımlar ile kısa sürede, web siteniz müşterileriniz ile aranızda köprü olacaktır. Kurumsal web tasarım yaptırmak için, iletişim birimlerimiz ile bize ulaşmanız yeterlidir.

Diğer Yazılar: